niedziela, 17 czerwca 2012

Prolog

(Evelin)
Czy macie sny w których widzicie zagładę całego świata. I nic nie możecie zrobić . Ja takie mam . Odkąd ukończyłam 16 lat . Tak jutro moje 17 urodziny . Moi rodzice George i Savanna nie są moimi biologicznymi rodzicami , ale i tak ich bardzo kocham . Dowiedziałam się w wieku 16 lat , że byłam adoptowana . Chociaż powiedzieli mi że znaleźli mnie w progu domu . Nie wiem czy moi prawdziwi rodzice żyją . Ale nie mam im tego za złe że mnie zostawili , może nie mieli warunków do wychowania . Lepiej jak mnie oddali , niż żeby mnie gdzieś zostawili w lesie albo gdzieś indziej . Mam takie przeczucie od paru dni że ktoś mnie śledzi , ale kiedy się odwracam nikogo nie ma . Może mam jakieś urojenia , albo myślę że to ktoś od moich rodziców mnie śledzi . Czy żyję i czy dobrze się mną zajmują . Koleżanek i kolegów nie mam gdyż jestem tak jakby wyrzutkiem społeczeństwa . Czuję się tak jakoś dziwnie , jakbym nie pasowała do tego świata. Nie wychodzę do żadnych klubów , chociaż moja przyjaciółka Sofia już nie raz próbowała mnie wyciągnąć gdzieś na miasto .Mieszkam w dość spokojnej ulicy .
Ciągle kiedy zamykam oczy widzę twarz te czerwone oczy które aż zabijają . Ten grymas na twarzy.Kiedy otwieram je widzę tylko takie jakby rozmycie czarne . Czarny dymek tuż nade mną . 
(Thomas)
Czy ja tylko jestem jeden , żeby być jakąś niańkom do zwykłej dziewczyny . Nic o niej nie wiem , ale mam ją chronić . Może i dlatego , że jestem pół wampirem i czarodziejem . Tak to zdecydowanie najlepszy argument . Jacob zaprowadził mnie pod jej dom . Żyję normalnie jak śmiertelniczka . Chociaż to córka naszego przywódcy Jacoba . Po co on ją zostawił u ludzi . A no tak bo jej grozi niebezpieczeństwo . Tylko czemu ja mam ją ochraniać , jak to jego córka. No nic mówi się trudno i się żyje dalej . Oj ja sobie jeszcze pożyję i to kilkaset lat . Jakby zliczyć mój wiek to mam 63 lata . To się nazywa , nieśmiertelność . Miałem ogromną nadzieję że ta dziewczyna  okaże się jakąś normalną . a nie zadufaną w sobie . Zmieniłem zdanie kiedy ją zobaczyłem tego dnia . Tak Jason wilkołak podążał za nią . Wpadliśmy na jego trop już od 4 dni . Ale za każdym razem nie połapaliśmy się gdzie dotychczas znajduje się . Ale wracając do tej dziewczyny ma na imię Evelin .I ma długie ciemne włosy , ale jej oczy są takie inne od wszystkich jakie widziałem .Szczupła sylwetka i uśmiech anioła . A  Moje oczy zmieniają barwę kiedy mam zły humor mam czarne , kiedy chcę krwi czerwone ,  a przyjmuję zawsze kolor brązowy z zieleniom .Niestety nie mogę określić ich odcieni , ale mówią mi że mój wzrok przenika wszystko i wszystkich . Moje ofiary z dziewczyn kiedy byłem nowo narodzonym i pragnąłem krwi mówili mi że mój wzrok hipnotyzuje . Teraz moimi ofiarami są zwierzęta . Bywa że są to ludzie , ale tylko wtedy gdy mnie wkurzą . Mam wolną rękę zabijać ludzi którzy chcą skrzywdzić Evelin . Chociaż nie wiem czy żądza krwi przez którą poleję się krew , wytrzymam z głodem i nie będę zabijał . 
--------------------------------------------------------------------------
Jest i prolog czekam na komentarze . I pytanie
-Kto ją śledził od kilku dni??(to nie Thomas)

2 komentarze:

 1. Kochanie cudownie
  Już się zakochałam w tym opowiadaniu;)
  Pisz pierwszy
  ;**

  OdpowiedzUsuń
 2. podoba mi się. no cóż to przecież to co kocham najbardziej :)
  of kors wybaczam, że skradłaś mojego Sean'a, a tutaj Thomas'a... najważniejsze, że i tu mogę oglądać jego boskie ciało xq
  pisz szybko pierwszy :**

  faith--hope--and--love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń